TR EN

Güçlü yatırımlar Altınyağ’a kâr getirdi

İzmir’in ‘halka açık’ köklü kuruluşu Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş.ı, ileri teknoloji yatırımları tamamladı, kâr etmeye başladı. Şirket ilk 6 ay için 1 milyon TL'den fazla kâr açıkladı.

Son yıllarda yeni bir vizyon çerçevesinde başlattığı yatırım atağını tamamlayan ve önemli işbirliği anlaşmalarına imza atan halka açık Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş., güçlü adımların meyvesini almaya başladı. İzmir'in köklü sanayi kuruluşlarından olan, 45 yıldır bitkisel yağ ve yem sektöründe kesintisiz faaliyet gösteren Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş. 2017’nin ilk yarısını 1 milyon TL’yi aşan karla kapadı.

16 MİLYON DOLARLIK İMZA

Modern ekipmanlarla donatılmış Çiğli’deki üretim tesislerinde yabancı iş adamı, siyasetçi ve heyetler ile emtia ‘dev’lerini ağırlayan Altınyağ, çok değil iki ay önce, Lüksemburg merkezli dünya tarımsal emtia devi Sodrugestvo’nun Türkiye iştiraki ile 16 milyon dolarlık ‘yağlı tohum işletme sözleşmesi’ imzaladı.

DÜNYA EMTİA DEVİNİN CEO’SU UÇTU, GELDİ

Sodrugestvo Group, son yatırımlarıyla kırma kapasitesini katlayan Altınyağ ile başlatılan işbirliğini haziranda yapılan yeni anlaşma ile uzatırken, Avrupa'nın en büyük yağlı tohum kırımı şirketinin patronu Alexandre Luchenko, çok merak ettiği fabrikayı görmek için üşenmedi, binlerce kilometre yol katetti.

Altınyağ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik tarafından karşılanan Luchenko, kendisine eşlik eden üst düzey yöneticilerle birlikte üretim üssünü gezerken, ileri teknolojiye ve gelişmiş laboratuvara sahip Altınyağ’dan ne kadar çok etkilendiğini gizlemedi.

“ALTINYAĞ İLE KONUMUMUZU GÜÇLENDİRDİK”

Sodrugestvo Turkey Genel Müdürü Ersin Esen de 16 milyon dolarlık imza töreninde, “Global piyasalarda ki en önemli ve hızlı büyüyen pazarlardan biri olan Türkiye’de, Altınyağ gibi güçlü ve istikrarlı bir ortak ile imzalanan yeni anlaşma ile konumumuzu güçlendiriyoruz, bu nedenle mutluyuz” dedi. Esen, konuşmasında ayrıca Altınyağ ile 2015 yılından beri yakın ticari faaliyetlerin sürdürüldüğünü, yapılan yeni anlaşma ile farklı ürün geliştirme, yatırım ve müşteri memnuniyeti imkanlarının sağlanacağını vurguladı. 

Haberin linki için tıklayınız